Silivri’de Arsa Fiyatlarının Artmasının Nedenleri
11 Mayıs 2020
Taksitli Arsa Nasıl Alınır?
11 Mayıs 2020

Silivri’den Arsa Almanız İçin 5 Neden

Silivri’den Arsa Almanız İçin 5 Neden

Silivri Marmara Bölgesi’nde İstanbul iline bağlı bir ilçedir. D100 karayolu üzerinde bulunan ilçe deniz kıyısında yer alır. İstanbul’a yakın bir konumda bulunan ilçeye son yıllarda yatırımlar artmıştır. Şimdi Silivri’den Arsa almanız için 5 nedeni sıralayalım.

1) İstanbul’a Yakın Olması

Silivri İstanbul merkezinin 69 km. batısında yer alır. Merkeze yakınlığı kişileri yaşanabilir ilçe olarak Silivri’yi seçmeye yöneltmiştir. Büyük metropol İstanbul’da kiraların yüksek oluşu, kalabalık şehir yaşamı gibi birçok sebep kişileri şehre yakın ilçelere yönlendiriyor. Bu ilçelerden biri olan Silivri’de son yıllarda yatırım odağı haline gelmiştir.

2) Silivri’de Arsa Fiyatlarının Uygun Olması

İstanbul’a yakın olan ilçede arsa fiyatları 30 bin ile 400 bin arasında değişiyor. Silivri’ye yakın köylere doğru gidildikçe arsa fiyatları da düşüyor. Fiyatın uygun olması yatırımcı için bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Önümüzdeki yıllarda arsa fiyatlarının yükselebileceği göz önünde bulundurularak yatırımlık arsalar tavsiye ediliyor.

3) Kanal İstanbul Projesine Yakın Olması

Son yıllarda gündemde olan Kanal İstanbul projesinin gerçekleşmesi halinde bu güzergahta olan arsalar çok değerleneceği öngörüsü ile Silivri’ye olan talep artmıştır. Çok büyük bir proje olan Kanal İstanbul’a yakın olan bölgelerin gelecek vadeden değerlenecek yerler olması fikri yatırımcının Silivri’ye yönelmesini sağlıyor.

4)Yeni Projelere Açık Bir Konumda Yer Alması

İstanbul için planlanan yeni projeler Silivri ilçesine yakın bölgelerde planlanmaktadır. En büyük proje olan Kanal İstanbul projesinin yanı sıra yeni otoban projesinin Silivri’ye çok yakın bir bölgeden geçmesi planlanıyor. Büyük otoban üzerinde kalacak ilçenin değerinin de artacağı öngörülüyor. Yine 3. köprü projesinin bölgeyi fazlasıyla canlandıracağı düşünülmektedir. Yeni havalimanı projesi de Silivri Bölgesi’nde düşünülüyor. Bu durum ilçenin önümüzdeki yıllarda İstanbul’un en gelişen ilçesi olma ihtimalini güçlendiriyor.

5) Silivri’de Arazilerin Düz ve Geniş Olması

İstanbul’un diğer ilçelerine nazaran Silivri’de araziler düz ve geniştir. Bu durum büyük toplu konut projeleri için avantajlı bir kullanım sunacaktır. Şimdi uygun fiyat ile arsa alan yatırımcı için ilerleyen yıllarda yapılacak toplu konutlar büyük kazanç sağlayabilir.