Ne Tür Arsalar Kazanç Sağlar?
11 Mayıs 2020
Silivri’den Arsa Almanız İçin 5 Neden
11 Mayıs 2020

Silivri’de Arsa Fiyatlarının Artmasının Nedenleri

Silivri’de Arsa Fiyatlarının Artmasının Nedenleri

Silivri İstanbul’un batısında yer alan ilçelerinden biridir. D100 karayolu üzerinde bulunan ilçe İstanbul merkeze 69 Km. uzaklıktadır. Deniz kenarında yer alan ilçe son yıllarda en çok gelişmekte olan ilçelerden biridir. Silivri’de arsa fiyatlarının artmasının sebebi halkın bu bölgeye çok fazla talep göstermesidir.

Silivri ve yakın köylerde arsa fiyatlarının uygun olması da yatırımcıyı Silivri’ye yöneltmiştir. İlçede arsa talebinin artmasındaki en büyük nedenlerden biri de büyük projelere yakın konumda olmasıdır. Kanal İstanbul projesi, büyük otoban projesi, 3. köprü projesi ve havaalanı projeleri ilçedeki arsaların değerinin armasına neden olmuştur. Değerlenen arsalara olan yatırımcı talebi fiyatlarında artmasına neden olmuştur.

Silivri’de Arsa Almak Kazançlı Mıdır?

Arsa yatırımcılarının Silivri’ye büyük talep göstermeleri ilçenin konumudur. Gelecek vaat eden ilçe İstanbul’da gerçekleşmesi planlanan projelere yakın bir yerdedir. Bu nedenle de önümüzdeki yıllarda büyük bir gelişim göstereceği öngörülmektedir. İlçede arazilerin düz ve geniş olması toplu konut projelerine uygunluk sağladığından da tercih edilmektedir. Büyük metropol İstanbul’un bu ilçeye doğru gelişen bir yapıda olduğu görülmektedir.

Bu sebeple Silivri’de arsa yatırımı kısa vadede bile kazançlı bir yatırım olacaktır. İlçe merkezinden uzaklaştıkça köylerinde arsa fiyatları bu gün için oldukça düşüktür. Uzun vadede arsa yatırımı yapacaklar için kazançlı bir yatırım olacaktır. Arsa alarak gayrimenkul kazancı elde etmeyi düşünen yatırımcılar için Silivri çok uygun bir bölgedir.

Silivri’de Arsa Yatırımı Yapacaklar İçin Öneriler

İstanbul’un Silivri ilçesinde arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler bazı hususlara özellikle dikkat etmelidir. Öncelikle satın alacağınız arsanın imar durumunu Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nden çok iyi inceleyip sorgulatmalısınız. Zira arsanın kaç metrekarelik bölümü için imar hakkı veriliyor, kaç kat imara müsade ediliyor gibi ayrıntılar arsa değeri açısından mühimdir.

Satın alacağınız arsanın müstakil tapulu olmasında fayda var. Zira hisseli tapu durumunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Silivri’deki arsa fiyatlarını çok iyi inceleyin. Piyasa değerinde ve altında bir arsa almanız alırken kazanmanızı sağlayacaktır. Arsanın yola yakınlığı ve alt yapı durumu da değerlenmesi açısından önemli konulardır.