Hisseli Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
11 Mayıs 2020
Silivri’de Arsa Fiyatlarının Artmasının Nedenleri
11 Mayıs 2020

Ne Tür Arsalar Kazanç Sağlar?

Ne Tür Arsalar Kazanç Sağlar?

Gayrimenkul yatırımı yapmak istiyor ve arsa yatırımı yapmayı düşünüyorsanız hangi tür arsa almanın daha kazançlı olacağını bilmeniz gerekir. Arsa kazanç sistemi al, bekle ve sat sistemi ile işler. Yatırımınızı ne kadar vadede bir kazanç elde etmek için yapacaksanız arsanızı da ona göre seçmeniz gerekir. Arsa yatırımının kısa vadede kazanca dönüşebilmesi için imara açık gelişmekte olan bir yerleşim bölgesinde yer alması gerekir.

Arsa lokasyon olarak alışveriş merkezi, hastane, park cadde gibi insan yoğunluğunun olduğu bir bölgede olursa kısa sürede kazanç sağlayacaktır. Uzun vadede arsa yatırımı yapacaklar için arsa yatırımı her zaman kazançlı olur. Eğer arsayı gelişebilecek ve değerinin çok artacağı bir bölgeyi öngörerek alırsanız kazancınız kat kat artacaktır.

Arsadan Kazanç Sağlama Yolları

Arsa gayrimenkulü ile kazanç elde etmenin çeşitli yolları vardır. İlk yöntem al-sat yöntemidir. Arsayı piyasa fiyatının altında bir değere satın alıp bir süre sonra daha yüksek fiyata satarak kar elde edebilirsiniz. Satın aldığınız arsayı konut yapımı için daire karşılığı müteahhide vererek konut kazancı elde edebilirsiniz. Ya da ticari arsa satın alarak ticari bir işletme yapımı için şirketlere satarak kazanç sağlama yoluna gidebilirsiniz. Gelecek vadeden bir yerden arsa satın alıp kamuya da satış yapma imkânınız olabilir. Arsa yatırımı her türlü kazanç sağlayabilecek bir gayrimenkul yatırımıdır.

Kazanç Sağlayacak Arsa Alırken Dikkat Edilecekler

Yatırım için arsa satın alarak kazanç elde etmeyi düşünüyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle arsanın imar durumu çok önemlidir. Arsa imarını tapudan ayrıntılı olarak sorgulatıp incelemelisiniz. Arsanın hisseli değil müstakil tapulu olması sorun yaşamadan kazanç elde etmenizi sağlar. Hisseli tapulu bir arsada şufa hakkı problemi yaşayabilirsiniz.

Arsanın konumu kazanç sağlayabilmeniz için dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Arsa lokasyon olarak yola ve ulaşım olanaklarına yakın bir konumda ise değeri artar ve daha çok kazanç sağlarsınız. Arsayı alırken kazanmak önemlidir. Bu nedenle satın alacağınız arsanın konumuna uygun piyasa değeri takip ederek en uygun fiyat ile almaya çalışmalısınız.